top of page

Měníme Kralupy k lepšímu. Můžete se těšit na in-line na Strachově, nové centrum i grilování u vody

Kralupy nad Vltavou se postupně mění ze šedivého průmyslového města na oázu kultury, zeleně a sportu, a velký podíl na tom má také Libor Lesák se svým týmem. V uplynulých letech se mu podařilo získat mnoho dotací, díky kterým mohly být opraveny třeba terasy u Masarykova mostu a vybudováno nové turistické centrum, letos se zase počítá s posezením v přírodě, náměstím, i dokončením parku na Strachově.

Již brzy z jara jsme si mohli povšimnout radikální proměny Hostibejku, kde došlo k rekonstrukci vyhlídkových altánků a instalaci zábavních prvků. Stejně tak v letošním roce dojde ke vzniku Parku přátelstvína sídlišti Cukrovar, jež nejen pomůže opticky rozšířit centrum města, ale především zde vznikne další odpočinková plocha i vhodné místo pro setkávání všech generací, jež navíc připomene důležitost partnerských měst.

Stejně tak se ke konci chýlí úpravy přírodního parku na Strachovězasvěceného čtyřem ročním dobám. „V loňských letech došlo k vysázení mnoha druhů okrasných dřevin, jež pomohly, díky dotacím, které jsme získali, vytvořit z dříve nehezkého místa oázu klidu a pohody,“ vysvětluje Libor Lesáks tím, že nyní dojde k instalaci mobiliáře v podobě laviček a herních prvků pro děti, ale nebude chybět ani dráha pro in-line brusle.

Multifunkční areál, který na Strahově vznikne, však nebude jedinou novinkou, kterou si Libor Lesák a jeho tým pro Kralupáky připravil. „V rámci programu „Pojďte s námi do přírody“ dojde k vytvoření venkovních posezení s ohništěm či grilem, a to na místech, kde se lidé rádi setkávají,“říká Libor Lesák a dodává, že již dnes si můžeme vychutnat třeba grilování u Vltavys krásným výhledem na renesanční zámek v Nelahozevsi.

Nejsou to však jen přírodní krásy, co se můžeme v Kralupech obdivovat. Již brzy se dočkáme také nového centra městase zrekonstruovaným náměstím, kde nebude chybět ani vodní prvek s vodotryskem, lavičky a stylová zámková dlažba. „Vznikne zde zkrátka místo, které budenejen dobře reprezentovat naše město, ale kde se především budou Kralupáci cítit skvěle,“uzavírá Libor Lesák s tím, že nové náměstítu bude co nevidět.

bottom of page